Ağız ve Çene Cerrahisi

Ostim Diş Polikliniği

Ağız ve Çene Cerrahisi

 
Günümüzde Ağız ve Çene Cerrahisinde pek çok teknolojik  gelişme oluştur. Ancak bu gelişmeler ile ağız ve çene bölgesi için başlıca belli kusur ve sorunları cerrahi işlem süreçleri ile çözmek mümkün olmaktadır. Pek çok teknolojik gelişmeler ağız ve çene bölgesindeki insan sağlığı için sunulan ve bu işlemler ile bu bölgedeki sorunları çözmektedir.Bu alanda ağız içerisindeki belli başlı yumuşak dokularda, dudak, yanak, tükürük bezleri başta olmak üzere. dişlerin, diş etleri bölümünün, çene ve çene eklemlerinin de her türlü rahatsızlıklarını. Ve bu kısımda görülen belli başlı hastalıkların teşhisi ve sonrasında cerrahi müdahale yapılmaktadır. Alanında uzmanlaşmış pek çok kişi Ağız ve Çene Cerrahisi. kapsamına bu ağız ve çene bölgesinde belli başlı rahatsızlık ve kusurlar için günümüzde tıbbi açıdan müdahaleler bu işlem süreçleri açısından yapılan olgu durumlarıdır.
 
Ostim Diş Polikliniği Dent Metro
Süreç nasıl işliyor?
Diş çekimleri de yine aynı şekilde ağız ve çene cerrahi işlemleri açısından. takip edilen bu durumlarda görülen pek çok işlem ve işlem süreçleri de etkilidir. Diş çekimler, ağız cerrahisi bölümünün üstlendiği ve son derece sık bir şekilde yapılan işlemlerin başında gelmektedir. Klinik açıdan da sık bir biçimde çürük nedeni ile restore edilmeyen belli başlı dişler, aşırı kuron harabiyeti gösteren diş tiplerinde, restoratif veya endodontik tedavi işlem süreçlerinin başarısızlığı görüldüğünde periodontal harabiyet ve travma şeklinde görülen dişlerin çekimi yapılmaktadır.
 
Ostim Diş Polikliniği Dent Metro
İyileşme süreci ne kadardır?
Aynı zamanda zaman ile iyileştirilebilir ve tedavi boyunca belli başlı dişler için de. restore tedavi süreçleri de bu bağlamda izlenerek dişlerin olası sorunları için de yeniden düzenleme ve yeniden iyileştirme durumlarına başvurulur. Gömülü dişlerin çekimi, kök kalıntıları ve kırılan diş kökleri anlamında da çekim süreçleri, kök uçlarından doğabilecek enfeksiyonlar. kök ucu lezyonları kapsamındaki tedaviler de yine çene cerrahi işlemleri açısından en sık yapılan tedavi ve iyileştirme işlemleridir. Diş eti iltihapları ve diş eti bölgesinde görülen harabiyetler için de yine ağız ve çene cerrahi işlemlerinden yararlanarak uzman ve alanında kendini geliştirmiş hekimler ile bu bölgelerin sağlıklı işlevine devam etmesi sağlanır.
Previous Post
Diş Teli
error: Content is protected !!