Dental Protez

Ostim Diş Polikliniği

Dental Protez

Dental Protez Nedir?

Her insan doğal dişlerini belli nedenlerden dolayı kaybedebilir. Doğal olan bu dişlerimizden pek çoğunu yaşam boyunca kaybedebiliriz. Diş bölgesinde görülen çürüklük, yaralanma ve diğer ağız sağlığı açısından. Bu dişleri kaybetme nedenlerimizden birçok etken ve unsur bulunmaktadır. Dişlerimizi kaybettiğimizde de. Diş hekimleri tarafından büyük olasılık ile diş protezleri anlamında sizler ile uzman hekimler belli öneriler bu diş bölgesi için yapılabilir. Protezler diş sağlığını kaybeden insanlar için uygulanan. Dişleri aynı işleve yakın bir formatta protez olarak ağız bölgesinde entegre edilen belli başlı pek çok diş tedavi ve iyileştirme işlemleri vardır.

 

Protez Diş

Protez dişler, akrilik ve reçine, özgün plastikler ve reel gibi görünecek bir şekilde tasarlanmakta. Hafif metallerden de yapılan ve doğan bir diş işlevine yakın bir şekilde kullanılan yapay dişlerler. Ağız bölgesinde görülen ve diş sağlığı açısından tedavi süreçlerinde başarısız olan ve geç kalınmış durumlar olabilir. Bu durumlar içim Dental Protez işlemleri uygulanır. Diş protezleri anlamında pek çok kullanılabilen diş protez çeşitleri vardır. Bunlardan en çok bilinen protez türleri arasında üç çeşit protez çeşidi vardır.

 

Dental Protez Çeşitleri

Bu bağlamda size uygun olan diş protezleri anlamında uzman diş hekimleriniz ile görüşerek bu bakımdan uygun diş protezleri sizlere işlem süresince sunulabilir. Tüm doğal olan dişlerin değiştirilmesi gerektiğinde de tam protez denilen bir protez türü sizlere uygulanabilir. Üst protezler üst bölgede yer alan dişlerin yerine kullanılırken, alt protezler de ağzın alt bölgesinde yer alan dişlerin yerini almaktadır.

Ostim Diş Polikinliği

Ayrıca bir de kısmi protez denilen bir protez diş türü daha vardır. bu türde ise bir ya da daha fazla dişinizin değiştirilmesi gerektiği süreçler için de kısmi protez işlemi uygulanır. Kısmi protez ayrıca diğer kalan dişler için de bu dişlerinizin hizasını korur ve dişlerin kaymasını da önler. Bu gibi diş tedavisi süreçlerinden yararlanmak için uzman diş hekimleri kapsamında bilgiler alarak bu ilgili durumlar görülme olasılığı ile bu protez tedavi yöntemlerini de tercih edebilir ve daha sağlıklı dişlere sahip olabilirsiniz.

Previous Post
Çocuk Diş Hekimliği
Next Post
Dolgu
error: Content is protected !!